Roman Fonfara Bio

MOJE BIO

Nazywam się Roman Fonfara i jestem trenerem osobistym od 2009 roku. Jednak ze sportem jestem związany od najmłodszych lat. Teraz może wydawać się to mało prawdopodobne, ale będąc dzieckiem miałem dużą nadwagę, od której uwolniłem się uprawiając hokej na lodzie. Sport ten doskonale przygotował moje ciało do regularnych treningów ucząc dyscypliny i poprawiając kondycję oraz wytrzymałość. W tym okresie rozpocząłem również studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Wychowanie Fizyczne, gdzie zostałem trenerem II klasy hokeja na lodzie oraz ratownikiem WOPR. Spotkałem się tam również ze sportami siłowymi, których zostałem instruktorem. Po zakończeniu profesjonalnej kariery hokeisty, jeszcze bardziej poświęciłem im swoje życie, ciągle zdobywając nową wiedzę w temacie treningu siłowego, aerobowego, funkcjonalnego (z wykorzystaniem TRX, BODYLASTICS, FLEXI-BAR,BOSU, oraz dietetyki i suplementacji.

Ukończyłem również studia podyplomowe na kierunku:
PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE W GRACH ZESPOŁOWYCH, MENEDŻER SPORTU I TURYSTYKI
Przez te wszystkie lata ciężkich treningów doskonale poznałem swoje ciało i zdobyłem ogromne doświadczenie, którym teraz dzielę się z moimi klientami, aby również oni osiągali swoje wymarzone cele.

Ćwicząc samodzielnie, jak również podczas treningów personalnych, główną uwagę przykładam do techniki poprawnego wykonania każdego pojedynczego powtórzenia. Jednak aby osiągnąć sukces należy również, a może przede wszystkim dobrze zbilansować dietę, dostosowaną indywidualnie do każdego organizmu. Bez tego nawet najlepszy i najcięższy trening może nie dać pożądanych efektów.

Prywatnie jestem osobą otwartą, z bardzo dużym poczuciem humoru, uwielbiającą pracę z ludźmi, których „zarażam” miłością do sportu. Dzięki zdobytej praktyce posiadam szeroką wiedzę z dziedziny treningu, dietetyki oraz suplementacji. Każdego zmotywuję do jeszcze cięższego wysiłku!!! Jestem uzależniony od sportu i ruchu, który jest nie tylko pracą oraz hobby ale i sposobem na życie.